رفع ارور 50.4 پرینتر hp

رفع ارور 50.4 پرینتر hp

به نام خدا

روشهای آسان برای عیب یابی خطای HP Printer 50.4

 

3 روش آسان برای عیب یابی خطای HP Printer 50.4

چاپگر یکی از بزرگترین اختراعات  علم و فناوری عصر جدید است که به ما کمک می کند تا وقت خود را برای نوشتن روی کاغذ صرفه جویی کنیم. HP یکی از مشهورترین تولید کنندگان چاپگر است که چاپگرهای با کیفیت خوبی را ارائه می دهد. اما ، مانند سایر موارد فنی ، چاپگر نیز با انواع مختلفی از مسائل فنی روبرو است. خطای 50.4 نیز یکی از مواردی است که در آن چاپگر متوقف می شود. چاپگرهای HP نیز با این خطای 50.4 روبرو هستند. اگر چاپگر شما پیام خطای 50.4 را نیز نشان می دهد ، می توانید از شماره تلفن پشتیبانی پرینتر HP استفاده کنید. انواع مختلفی از ارائه دهندگان خدمات وجود دارند که در ترمیم چاپگر خود از طریق تلفن به شما کمک می کنند. می توانید با جستجو در اینترنت ، شماره تلفن پشتیبانی پرینتر HP را بدست آورید.

 

خطای 50.4 چاپگر چیست؟

فیوز  بخش مهمی از یک پرینتر است زیرا فیوزینگ (قطعه ای جهت  پختن پودر روی کاغذ)  تونر روی کاغذ برای چاپ ، نقش اصلی را در چاپ دارد. 50.4 یک خطای بدنه است که در آن چاپگر متوقف می شود. این مشکل عمدتاً مربوط به توان چاپگر است. به دلیل خرابی مدار درایو ، ممکن است این اتفاق بیفتد و این خطای 50.4 چاپگر HP با سایر خطاهای چاپگر متفاوت است.

 

چرا این اتفاق می افتد

گفته می شود که مسئله سیم کشی دلیل اصلی این مشکل است. کاغذ چاپگر به دلیل فیوز و در این مشکل کرم بیرون می آید. نمی تواند گرمای کافی تولید کند و باعث متوقف شدن چاپگر شود. یک چاپگر HP می تواند تقریباً 100،000 صفحه را در طول عمر خود چاپ کند. هنگام بروز خطای بدنه ، ممکن است نتواند این تعداد را به شما بدهد و به صورت کلی هنگام برخوردن به این ارور چاپگر قبل از چاپ متوقف می شود.

*همچنین  ممکن است این ایراد در بدنه  باعث ایجاد خطای 50.5 در چاپگر شما شود. برای جلوگیری از این خطا ، HP LaserJet خود را در فاصله زمانی معمولی به روز کنید. عدم بروزرسانی LaserJet می تواند باعث بروز خطاهای دیگری نیز شود.*

خطای 50.4 که توسط یک پرینتر نشان داده شده است همچنین می تواند به دلیل عدم وجود کافی مواد مورد نیاز  برای انجام عملیات چاپ باشد. برای جلوگیری از نقص ، همیشه سعی کنید نیاز مصرفی چاپگر خود را برآورده کنید.

چگونه برای حل مشکل خطای چاپگر 50.4 اقدام کنیم

در این وبلاگ ، ما همچنین در مورد چگونگی حل مشکل خطای 50.4 یک چاپگر صحبت خواهیم کرد. موارد زیر به شرح زیر است

 

1-چاپگر را مجدداً تنظیم کنید

 

ابتدا ، برای حل این مشکل خطای 50.4 ، باید چاپگر خود را مجدداً تنظیم کنید. برای این کار ابتدا دکمه روشن کننده چاپگر را خاموش کرده و سپس از قسمت عقب چاپگر سیم برق را از آن جدا کنید. سپس پس از 30 دقیقه انتظار ، چاپگر را با برق وصل کنید و سپس آن را روشن کنید. پس از آن دوباره سعی کنید اسناد خود را چاپ کنید و اگر چاپگر به درستی کار کند دیگر نیازی به ادامه این عیب یابی ندارید. اگر این کار باعث نشد که ارور شما رفع شود  می توانید راه حل دوم را امتحان کنید.

2- 25 دقیقه پس از تنظیم مجدد چاپگر صبر کنید

 

این پیام خطای 50.4 ممکن است توسط چاپگر نشان داده شود زیرا دمای  آن  بسیار داغ می شود. ابتدا باید اتصال برق پرینتر را جدا کنید. سپس 25 دقیقه بگذارید تا خنک شود و دوباره آن را دوباره وصل کنید و دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و بعد از شروع دوباره چاپ را امتحان کنید. اگر مشکل هنوز وجود دارد ، می توانید مرحله سوم را دنبال کنید.

 

3-چاپگر را با وصل کردن مستقیم آن به پریز  مجدداً تنظیم کنید

 

مشکلات انرژی  برق همچنین می تواند باعث خطای بدنه 50.4 شود. بنابراین ، برای حل این مشکل ، این آخرین مرحله را امتحان کنید. ابتدا بررسی کنید که آیا یک اداپتو یا سه راهی سر راه اتصال پرینتر به برق هست یا خیر .، این مرحله را امتحان کنید. چاپگر خود را مستقیماً به یک پریز وصل کنید. سپس چاپگر را خاموش کرده و بعد از مدتی مجدداً آن را راه اندازی مجدد کنید. اگر از هر اداپتور یا سه راهی  استفاده می کنید ، ابتدا سیم برق را از برق جدا کرده و سپس مستقیماً آن را به پریز برق وصل کنید. پس از اتصال مجدد ، دوباره چاپ کنید.