4 مشکل رایج پرینتر ها و روش تعمیر آنها

4 مشکل رایج پرینتر ها و روش تعمیر آنها

هیچ چیز بدتر از یک پرینتر خراب نیست. خوشبختانه بیشتر مشکلات پرینتر  ها برطرف شده است و روش تعمیر پرینتر ها در بیشتر سایت ها موجود است  و شما میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن  و فقط با سرچ کردن به تعمیر پرینتر شخصی خود بپردازید . در اینجا چند مشکل رایج در مورد پرینتر ها  وجود دارد که ممکن است در یک زمان یا زمان دیگر با آنها روبرو شوید ، و اینکه چگونه می توانید خودتان آن ها را حل  و پرینتر خود را تعمیر کنید:

1.پرینتر من خیلی کند است

روش تعمیر پرینتر هایی که با سرعت کند چاپ میکنند:

با چاپ در حالت پیش نویس(draft mode) می توانید به سرعت و به راحتی عملکرد پرینتر را دوباره زنده کنید. اگرچه این به معنی تصاویر یا متون کمتر است و این تصاویر نویز نخواهند داشت ، اما هنوز چاپ های شما به اندازه کافی قابل مشاهده خواهد بود که روزانه از آنها استفاده کنید. با این کار جوهر و تونر را نیز در این فرایند ذخیره می کنید.

 

روشن کردن حالت پیش نویس بسته به مدل پرینتر متفاوت خواهد بود (برای تعمیر پرینتر خود حتما قبل از اقدام به تعمیر پرینتر از مدل دستگاه خود آگاهی کامل داشته باشد) ، اما برای بسیاری از آنها ، "چاپ (Print)" و"خصوصیات(Properties)" را انتخاب کنید و به دنبال تنظیماتی باشید که کیفیت چاپ را کاهش می دهد. به عنوان مثال ، با پرینتر HP Photosmart ، می خواهید تنظیمات پیش فرض کیفیت چاپ را از "عادی(Normal)" به "Fast Draft" تغییر دهید. برای ارائه یا اسناد مهم که به رئیس یا یک استاد تحویل می دهید ، شما  می توانید به راحتی  این تنظیمات را  تغییر دهید و به حالت قبل برگردانید .برای بازگرداندن تنظیمات به حالت قبل  - با استفاده از همان مراحل گفته شده پرینتر خود را به حالت قبل برگردانید . از نظر بنده موقعی نیاز هست که تنظیمات رو به حالت قبل برگردانید که نیاز به چاپ تصاویر زیاد و متون زیاد دارید .

 

2. چاپ های من پر از لکه و نقطه  یا خطوط افقی هستند

 

روش تعمیر پرینتر هایی که چاپ های غیراستاندارد میکنند:

 

اگر متوجه افت شدید کیفیت چاپ های خود شده اید ، یا آنها لکه و خطوطی را در متن ایجاد می کنند ، ممکن است جوهر شما به قول معروف لخته شده باشد با به اصطلاح کسانی که شغلشان تعمیر پرینتر است  پرینتر شما مسدود شده است . این امر در چاپگرهای جوهر افشان رایج است اما خوشبختانه تعمیر پرینتر و جلوگیری از آن بسیار آسان است. برنامه ابزار پرینتر شما می تواند گرفتگی جوهر خشک شده را از سر چاپ شما پاک کند ، بنابراین یک صفحه آزمایش را برای بازرسی چاپ کنید. دستورالعمل های مرحله به مرحله برای انجام این کار توسط سازنده پرینتر متفاوت خواهد بود ، اما سعی کنید بر اساس دکمه نمایشگر "دستگاه ها و چاپگرها(Devices and Printers)" ، "تنظیمات(Settings)" یا "کنترل پنل(Control Panel)" کلیک کنید. این باید شما را به برنامه ابزار پرینتر خود منتقل کند ، از آن به بعد باید طبق کاتالوگ پرینتر خود برای پاکسازی این جوهر لخته شده و خشک شده استفاده کنید تا بتوانید به تعمیر پرینتر خود بپردازید .

 

3. چاپگر من به هیچ وجه چاپ نمی کند.

روش تعمیر پرینتر هایی که اصلا چاپ نمیکنند:

دلایل مختلفی برای عدم چاپ پرینتر شما وجود دارد ، بنابراین با جستجوی مشکلات معروف و واضح  شروع کنید. میتوان با بررسی اینکه آیا یک پیام خطا یا چراغ هشدار دهنده در پرینتر وجود دارد به مشکل پرینتر خود پی برد  ، آیا کاغذ در سینی وجود دارد یا اینکه کارتریج های جوهر شما پر است یا نه ؟. ممکن است بعضی اواقات تعمیر پرینتر برای این مشکل به همین واضحی باشد  - اما گاهی اوقات پرینتر  شما چاپ نمی کند زیرا پرینتر شما به درستی متصل نشده است  ، یا پرینتر اشتباه را روی رایانه خود انتخاب کرده اید. اگر هیچکدام از این مشکلات نبود ، سعی کنید پرینتر خود را مجدداً راه اندازی کنید ، یا آن را خاموش کرده و آن را از پریز بکشید و بعد از چند دقیقه دوباره آن را وصل کنید و ببینید که آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر. مایکروسافت و برخی دیگر از تولیدکنندگان دارای عیب یابی در چاپ هستند که می تواند در شناسایی دلایل بروز این مشکل به شما کمک کند. اگر با کار هایی که کردیم عملیات تعمیر پرینتر به درستی انجام نشد و باز هم پرینتر چاپ نمیکرد با متخصصان ما در سورنا سیستم تماس بگیرید.

 

4. من به ارور پیپر جم (Paper Jams) میخورم

روش تعمیر پرینتر هایی با ارور پیپر جم (Paper Jams)  مواجه می شوند:

 

دلایل مختلفی وجود دارد که شما ممکن است گرفتار پیپر جم شوید. و اگر همان دفعه ی اولی که با این ارور مواجه می شوید  نتوانید به تعمیر پرینتر خود بپردازید و این مشکل را رفع کنید ،و پرینتر به صورت شانسی درست شود  بعده ها به صورت مداوم با این مشکل رو به رو خواهید شد .  پس بیایید علت را دقیق تر بررسی کنیم تا بتوانیم  تعمیر پرینتر خود را به درستی انجام دهیم . پیپر جم میتواند به دلیل اشیاء خارجی  باشد که در داخل پرینتر می روند. پرینتر خود را باز کنید و بررسی کنید تا مطمئن شوید گرد و غبار یا شئ درون پرینتر وجود ندارد که باعث ایجاد این ارور شود.

 

در موارد دیگر ، پیپر جم   به خاطر پر بودن لب به لب یا بیش از اندازه ی  سینی کاغذ یا درست قرار نگرفتن کاغذ درون سینی کاغذ ایجاد می شود. سینی کاغذ خود را باز کنید و بررسی کنید تا مطمئن شوید کاغذ شما گیر نکرده است. بیرون کشیدن آن و قرار دادن مجدد آن در سینی شما نیز می تواند در عمل تعمیر پرینتر کمک کننده باشد. برای کاغذهای ضخیم تر اغلب توصیه می شود که برای جلوگیری از پیپر جم  ، هر برگ را جداگانه به صورت دستی  قرار دهید .

 

 امروزه پرینتر برای ادارات و برای اشخاص  یکی از مهم ترین  تجهیزاتی است که  مورد استفاده قرار میگیرد و پرینتر خراب به راحتی میتواند نظم یک اداره را به هم بریزد و کار های شما را مختل کند پس برای سرویس و تعمیر پرینتر خود به موقع اقدام کنید  تا کار های شما بدون هیچ اخلالی انجام شود .